BLOG

Nachlazení a chřipka, čím posílit imunitu?

Příznaky, kdy vás bolí celý člověk a necítíte se ve své kůži, máte kašel, bolesti kloubů, svalů, krku, hlavy, smrkáte, ty zná osobně každý.Pojďme se podívat na malé opakování protivirové strategie.

Jak posílit imunitu

VÝŽIVA

Výživa je základem pro správnou funkci imunitního systému a tvorbu bílých krvinek. Především je to vyvážená strava s dostatkem vitamínů, minerálů a stopových prvků v přírodní formě.

ECHINACEA (TŘAPATKA)

Echinacea podporuje aktivitu bílých krvinek, začněte ji užívat při vypuknutí nákazy, mírní potíže a zkracuje dobu nemoci.

LICHOŘEŘIŠNICE

Lichořeřišnice působí především antibioticky. Likviduje streptokoky, stafylokoky, proteus vulgaris a další druhy bakterií. Je účinná při chřipkách, zánětech močových a dýchacích cest.

ZÁZVOR

Má dezinfekční účinky. Nálev či odvar připravený z plátků oddenku je mírně pálivý a prohřeje celé tělo. Přidejte med a citron.

LÉČIVÉ ROSTLINY

Vhodné jsou druhy bohaté na dezinfekčně působící silice. Tyto látky potlačují množení virů a bakterií, uvolňují dýchací cesty. Šalvěj lékařská, řepík lékařský, mateřídouška obecká, tymián obecný, heřmánek.

ČESNEK

Česnek je přírodní antibiotikum.

CIBULE

Šťáva z cibule má protibakteriální účinky a tlumí kašel.

CHILLI A KŘEN

Tyto ostré pochutiny uvolňují hleny.

PROBIOTIKA

Probiotika efektivně podporují zdravou funkci střeva a mají důležitou roli pro fungování imunity.

Čemu se raději vyhnout

Nejezte smažená jídla. Omezte cukry, bílé pečivo a mléčné výrobky, protože podporují tvorbu hlenů. Respirační infekce se šíří kapénkami. Pokud to jde, nejezděte přeplněnými autobusy, metrem, výtahy.